PORADY

By pomóc naszym klientom.

PORADY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 10 30 130

ZTS UNIPLAST

26-420, Nowe Miasto n/Pilicą

Sacin 1 B

Od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8:00 do 16:00

PoradyFolia zimnokurczliwa typu Stretch Hood – czym jest i jakie są zastosowania?

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie zapakowanie towarów na palecie jest niezwykle istotne, aby zagwarantować bezpieczeństwo w trakcie transportu oraz magazynowania ładunku. Niekiedy stanowi to spore wyzwanie dla wielu osób — w końcu na paletach umieszczane są różnorodne produkty, które mają nietypowe kształty czy skomplikowane gabaryty. Z tego powodu powstaje coraz więcej nowoczesnych rozwiązań i technologii, które pozwalają usprawnić ten proces i zapewnić solidną ochronę. Jednym z nich jest funkcjonalna folia stretch hood, która zapewnia doskonałą wytrzymałość w nawet najtrudniejszych warunkach. Wyjaśniamy, czym ona jest i gdzie warto z niej skorzystać.

Kaptury foliowe Stretch Hood — czym są?

Można śmiało przyznać, że kaptury foliowe Stretch Hood to dziś najszybciej i najprężniej rozwijająca się grupa opakowań, jaka jest dostępna na rynku. Wykorzystując je, mamy pewność, że nasz towar będzie solidnie zabezpieczony niezależnie od panujących warunków. Ich budowa jest niezwykle prosta — to elastyczny kaptur, który umieszcza się bezpośrednio na ładunku. Oczywiście nie robimy tego samodzielnie, a wszystko dzieje się w zautomatyzowany sposób. Folia wraz z maszyną pakującą pozwala solidnie zabezpieczyć towary na palecie — nawet jeśli ich liczba bądź gabaryty są dość duże. 

To rozwiązanie, które zdecydowanie przeważa nad innymi dostępnymi, ponieważ gwarantuje dobrą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a przy tym odpowiednio amortyzuje rozmaite wstrząsy czy uderzenia. Dodatkowo użycie folii zabezpiecza produkty przed zabrudzeniami, a nawet działaniem zarówno niskiej, jak i wysokiej temperatury. 

Kaptury foliowe Stretch Hood kurczą się tak, by zapobiec niechcianemu przemieszczaniu się produktów na palecie. Wykorzystanie ich jest niezwykle proste, a co więcej szybkie, ponieważ materiał sam dostosowuje się do wielkości ładunku czy nierówności, jednocześnie dając doskonałą ochronę w każdej sytuacji. To świetna i wygodna alternatywa dla stretchu, która cechuje się prostotą, elastycznością i wytrzymałością. Warto dodać, że kaptury stretch są przy tym bardzo atrakcyjne cenowo, dlatego stanowią uniwersalne rozwiązanie dla większości osób.

Kaptury stretch — w jaki sposób wybrać?

Kaptury foliowe powinny być wybrane w taki sposób, aby odpowiadały na nasze indywidualne potrzeby i wymagania. Model kapturów foliowych musi być dopasowany do rodzaju palet, na których będziemy je wykorzystywać. Przede wszystkim trzeba mieć na względzie, jaki rozmiar folii będzie optymalny pod względem zabezpieczanego towaru. Oprócz wymiaru kluczowa jest także trwałość i jakość samego materiału, jego grubość, przeznaczenie i dla wielu osób również kolor samej folii stretch hood. Ten ostatni parametr jest szczególnie pomocy w przypadku klientów, którzy folię wykorzystują do wielu rozmaitych produktów. Zróżnicowana kolorystyka pomoże łatwo się odnaleźć i odróżnić je od siebie.

Zatrzymamy się jeszcze przy kwestii grubości samej folii kapturowej. Dlaczego to jest takie ważne? Ponieważ im większa grubość, tym większy poziom odporności na czynniki zewnętrzne takie jak kurz, przetarcia, przeciążenia, zabrudzenia, wilgoć czy promieniowanie UV. Najczęściej kaptury mają od 40 do 200 mikronów grubości, co w przeliczeniu wynosi od 0,04 do 0,2 mm. Jeśli wiesz, że Twój towar będzie przechowywany w trudnych miejscach — pozbawionych zadaszenia i na świeżym powietrzu — warto wybrać modele o większej grubości, co zapewni nie tylko ochronę, ale i doskonałą stabilność ładunków na paletach.

Folia stretch hood — jakie ma zastosowanie?

W takim razie, do czego wykorzystywana jest folia stretch hood? Z uwagi na swoje szerokie zastosowanie jest chętnie wybierana w każdym przemyśle, gdzie konieczne jest maksymalne zabezpieczenie towaru. To rozwiązanie nie tylko uniwersalne, ale i funkcjonalne. Świetnie się nada w przypadku materiałów budowlanych, wyrobów przemysłu chemicznego, artykułów spożywczych czy urządzeń AGD. To inwestycja w doskonałą ochronę nawet w przypadku produktów o dużych gabarytach i sporych wymaganiach. Jedynie czego potrzebujemy, aby w pełni wykorzystać funkcjonalność kapturów, jest specjalna zgrzewarka, ponieważ folia jest zimnokurczliwa.

Gdzie kupić kaptury stretch?

Folia stretch stanowi popularne i chętnie wybierane rozwiązanie, jednak jej dostępność wcale nie jest tak duża. To nadal alternatywna propozycja, która jest oferowana przez niewielką liczbę dostawców. Z pewnością z biegiem czasu kaptury foliowe będą coraz popularniejsze z uwagi na ich szereg właściwości. Dlatego teraz warto postawić na sprawdzone firmy, które rzeczywiście są w stanie zaproponować nam wysokiej jakości folię, która pozwoli usprawnić proces pakowania i zagwarantować należytą ochronę towaru. Polecamy rozejrzenie się po rynku i zapoznanie się z opiniami na temat różnorodnych dostawców. Warto mieć na względzie czas realizacji zamówienia, cenę oraz samą jakość produktu. Dobry producent folii stretch z pewnością nie zawiedzie żadnego klienta, a pozwoli nam na inwestycję w bezpieczeństwo każdego towaru.

Sprawdź nasze najnowsze wpisy!

Dodaj komentarz