PORADY

By pomóc naszym klientom.

PORADY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 10 30 130

ZTS UNIPLAST

26-420, Nowe Miasto n/Pilicą

Sacin 1 B

Od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8:00 do 16:00

PoradyJak pakuje się materace w folię, że spakowane zajmują tak mało miejsca?

Podczas wyboru materaca bierze się pod uwagę bardzo wiele kwestii. Każdorazowo uwaga kierowana jest na takie parametry jak wzrost jego użytkownika, waga, oczekiwania i indywidualne preferencje związane z samą budową materaca czy jego twardość, która wpływa na odczuwany komfort. Stąd też podjęcie decyzji zakupowej wymaga nieco czasu i zaangażowania. Jednak to nie koniec kwestii, która wpływają na to, jaki materac wybierają konsumenci. Dla wielu z nich kluczowa jest także kwestia samego transportu, a konkretnie mówiąc fakt, czy materac jest zrolowany, czy wysyłany na płasko. Podpowiadamy, jak pakuje się materace, aby zajmowały one jak najmniej miejsca i nie traciły żadnych swoich właściwości.

Pakowanie materaca — jakie są sposoby?

Dziś na rynku mamy dostępne 3 zasadnicze wielkości wybieranych materaców. Transport w dużej mierze zależy właśnie ich wymiarów, a także od samego rodzaju materaca. Pośród wielkości wyróżniamy — materac pojedynczy, podwójny i duży podwójny. Z kolei masa waha się od 12 do 31 kg, a grubość od 18 do 30 cm. Jeśli chodzi o samą konstrukcję, to dziś na rynku mamy dwa modele — piankowe oraz sprężynowe. 

Wybierając materac do łóżka, możemy spotkać się z dwoma sposobami, w jaki będzie on zapakowany. Wbrew pozorom jest to istotna kwestia, która wpływa na podejmowaną decyzję, a potem samo użytkowanie. Mimo to warto wiedzieć, że żaden z wariantów nie wpływa negatywnie na właściwości przedmiotów. Standardowym sposobem na pakowanie materaca było zrobienie tego “na płasko”. Jest to proste rozwiązanie w kontekście samego przygotowania produktu, jednak nie da się ukryć, że najczęściej na tym kończy się lista zalet. 

Trudności w przenoszeniu, dyskomfort czy zajmowana przestrzeń sprawiły, że narodziła się potrzeba zastosowana alternatywnego sposobu. Stało się nim rolowanie materaca, które wymyślił jeden z włoskich producentów materaców. Miało to miejsce ponad trzydzieści lat temu, a sama metoda jest chętnie wybierana po dziś dzień. To rewolucyjny sposób, który sprawił, że zainteresowanie takim zakupem wraz z opcją transportu wzrosło w znaczący sposób. Wybierana folia na materac zapewniała jego maksymalną ochronę, a samo rolowanie umożliwiło zaoszczędzenie miejsca i trudu. Oczywiście nie jest to uniwersalny sposób, ponieważ wiele zależy od samej konstrukcji materaca. 

Materac pakowany na płasko — klasyczne rozwiązanie

W jaki sposób zapakować materac tak, by wszystko odbyło się sprawnie, a on sam był odpowiednio zabezpieczony? Produkcja folii do pakowania pozwoliła uzyskać takie możliwości, dzięki którym żaden model nie powinien stanowić problemu. Przede wszystkim zawsze należy zacząć od dokładnego, szczelnego owinięcia materaca, aby był on ochroniony przed rozmaitymi czynnikami mechanicznymi. W tym celu przyda się folia strecz bądź malarska. Jednak to pierwsze rozwiązanie będzie zdecydowanie wygodniejsze i pozwoli na skuteczniejsze zabezpieczenie produktu.

W przypadku materaca, jaki pakowany jest na płasko, trzeba mieć na uwadze, że nie wolno go pod żadnym pozorem zaginać, przyciskać czy rolować. Sprężyny, które schowane są w kieszeniach, będą w pełni swojej objętości, a w efekcie takich usilnych prób może dojść do uszkodzenia konstrukcji i zahaczenia jednej kieszeni o drugą. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wskazówek, które podaje nam producent danego produktu. 

Folie do pakowania materacy gwarantują tutaj zawsze odpowiednie zabezpieczenie przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi. Wysokiej jakości materiał będzie chronić przed zalaniem, przedarciem czy innymi zabrudzeniami. Dodatkowo materac spakowany na płasko ma pełnię swoich możliwości już w momencie, gdy dotrze on pod adres dostawy. Może być od razu używany — w tym przypadku niewymagany jest czas, kiedy to powinien on odleżeć i rozpakowaniu. 

Folia PE na materac to idealne rozwiązanie, które odpowie na oczekiwania wymagających klientów. Jest odporna na czynniki mechaniczne, chroni przed wilgocią czy kurzem i jest optymalnie elastyczna, dzięki czemu gwarantuje także wytrzymałość. Warto mieć to na uwadze i jeśli sprzedajemy materace, a przy tym pragniemy zadbać o renomę marki, zadbajmy o to, w jaki sposób są one zapakowane i dostarczane klientom.

Materac rolowany — poznaj jego zalety

Bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu przypadkach jest wybór materaca rolowanego. To nic innego jak specjalna forma pakowania tego rodzaju produktów, która nie tylko ułatwia jego transport czy przechowywanie, ale również znacząco obniża koszty. Stąd też jest ona coraz chętniej wybierana przez klientów — oczywiście o ile jest to możliwe, ponieważ nie każdy materac może być w ten sposób zapakowany. 

Jeśli jednak jest taka możliwość, warto się na nią zdecydować, ponieważ to ułatwienie w dostarczeniu materaca wszędzie tam, gdzie dojście bywa skomplikowanym wyzwaniem. Dotyczy to np. wysokich pięter bez windy czy domów z wąską klatką schodową. Niestety dostarczenie materaca spakowanego na płasko może być nierealne w takich miejscach bądź po prostu ryzykowne — wielokrotnie dochodzi do zniszczeń produktów, zanim dotrą one jeszcze do nabywców. Jedynie, o czym warto pamiętać to, żeby odczekać 72 godziny od rozwinięcia rolki. Dopiero wtedy można w pełni użytkować materac, korzystając z jego właściwości i funkcji.

Sprawdź nasze najnowsze wpisy!

Dodaj komentarz