PORADY

By pomóc naszym klientom.

PORADY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 10 30 130

ZTS UNIPLAST

26-420, Nowe Miasto n/Pilicą

Sacin 1 B

Od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8:00 do 16:00

PoradyJak skutecznie pakować torf?

Naturalny rozpad roślin w glebie przyczynia się do powstania torfu. To produkt, w którym znajduje się wiele cennych substancji mineralnych. Jeszcze do niedawna służył on jako surowiec energetyczny czy budowlany. Obecnie częściej wykorzystuje się torf głównie do wzbogacania podłoża i nawożenia roślin – zarówno uprawnych, jak i ozdobnych. Warto jednak znaleźć sposób na przechowywanie go. Dowiedz się, jak i w co skutecznie pakować torf.

W co najlepiej pakować torf?

Pakowanie i przechowywanie torfu jest istotną kwestią nie tylko dla przedsiębiorstw z produktami rolniczymi i ogrodniczymi, ale także dla prywatnych hodowców. Nieodpowiedni sposób składowania przyczynia się nie tylko do braku komfortu przy stosowaniu, ale także może wpłynąć na pogorszenie się właściwości. Torf powinien być przechowywany w taki sposób, aby:

 • jego przewóz nie sprawiał żadnych trudności,
 • nie był narażony na wilgoć czy wysoką temperaturę,
 • zabezpieczyć go przed czynnikami zewnętrznymi.

Dzięki temu produkt nie będzie się rozsypywał, a przy tym nie straci swoich właściwości odżywczych.

Worki na torf – dlaczego to najlepsze rozwiązanie?

Największą popularnością w kwestii przechowywania takich produktów są worki na torf. Jakimi parametrami powinny się charakteryzować, aby dobrze spełniać swoją funkcję? Oto kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę wybierając worki na torf.

 • Materiał wykonania

Najczęściej do wykonania worków na torf wykorzystuje się folie termokurczliwe powstałe z polietylenu. Ten materiał charakteryzuje się odpowiednią elastycznością i wytrzymałością. Dzięki temu idealnie sprawdza się przy pakowaniu produktów sypkich, takich jak ziemia, torf czy kora.

 • Grubość folii

Warto także zwrócić uwagę na to, jaką grubość folii mają worki na torf. Producent worków foliowych Uniplast umożliwia klientom skorzystanie ze specjalnego konfiguratora. Dzięki temu sam możesz dobrać parametry, jakimi będzie się charakteryzować produkt. W zależności od preferencji dopasujesz grubość worków foliowych od 18 μm do 350 μm.

 • Konstrukcja worków foliowych

Wybierając worki na torf sprawdź z ilu warstw się składają. Wpłynie to bowiem na trwałość produktu. Najlepszymi opiniami cieszą się worki składające się z 3 lub 5 warstw folii termokurczliwej.

 • Możliwość nadruku

Identyfikacja wizualna marki jest ważnym elementem w wielu strategiach marketingowych. Dlatego wybierając opakowania na torf czy inne artykuły sypkie, warto zadbać o możliwość nadruku. Dzięki temu worki foliowe będą nie tylko lepiej się prezentować, ale również przyczynią się do większej rozpoznawalności firmy na rynku.

 • Estetyka

Kolejny aspekt, który ma znaczenie przy wyborze worków na torf, to estetyka. Opakowanie powinno przykuwać uwagę potencjalnego klienta, a przy tym pasować do linii produktów producenta. W Uniplast masz możliwość dostosowania koloru folii wykorzystanej do worków.

Zwracając uwagę na tych kilka aspektów znacznie łatwiej wybierzesz idealne worki na torf.

Jak pakować torf?

Automatyzacja zachodzi w wielu przedsiębiorstwach, dzięki czemu procesy produkcyjne czy dotyczące pakowania przebiegają szybciej, a ich rezultaty są łatwiejsze do przewidzenia. Dlatego zastanawiając się nad tym, jak pakować torf, należy wziąć pod uwagę, jakie technologie będę przy tym zadanie wykorzystane. W przypadku osób prywatnych przesypywanie torfu będzie następować za pomocą tradycyjnych metod. Natomiast, gdy ta czynność jest wykonywana przez automatyczną linię, warto zainwestować w specjalne folie do materiałów sypkich. Znajdą one zastosowanie przy pakowaniu:

 • ziemi,
 • torfu,
 • kory,
 • węgla,
 • ekogroszku,
 • peletu,
 • nawozów.

Zatem istnieje możliwość wykorzystania ich przy pakowaniu wielu rodzajów produktów sypkich. Natomiast warto zwrócić uwagę na to, czy materiał wykorzystany do produkcji worków charakteryzuje się odpowiednimi właściwościami.

Najczęściej wykorzystuje się polietylen. Jego popularność wynika z trwałości i lekkości. Worki na torf wykonane z niego są odporne na przedarcie, a przy tym zachowują swoja elastyczność. Przez co łatwo je zastosować zarówno przy manualnym pakowaniu materiałów sypkich, jak i przy procesach przeprowadzanych automatycznie.

Należy zadbać także o to, aby wybrana folia miała dostosowany współczynnik tarcia do maszyny pakującej. Dzięki temu unikniesz ewentualnego przedarcia się produkty podczas procesów wykonywanych automatycznie.

W Uniplast znajdziesz worki na torf i folie do materiałów sypkich, które charakteryzują się wysoką jakością. Możliwość pełnego dostosowania produktu dzięki specjalnemu konfiguratorowi pozwala na pełną optymalizację. Ponadto opakowania foliowe cechują się nie tylko odpowiednią wytrzymałością i elastycznością, ale także estetycznie się prezentują. Konfigurując worki masz wpływ na to, jaki kolor folii zostanie zastosowany, a także możesz na nich umieścić nadruk czy logo firmy. Dzięki temu zadbasz nie tylko o odpowiednie opakowania do przechowywania materiałów sypkich, ale także wyróżnisz się na rynku. Estetyczne i mocne opakowania z torfem czy korą przykują oko klienta.

Sprawdź nasze najnowsze wpisy!

Dodaj komentarz