PORADY

By pomóc naszym klientom.

PORADY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 10 30 130

ZTS UNIPLAST

26-420, Nowe Miasto n/Pilicą

Sacin 1 B

Od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8:00 do 16:00

PoradyJakiej folii używa się do pakowania profili okiennych i kiedy się je wykorzystuje?

Folia ochronna dedykowana do pakowania profili okiennych to wysokiej jakości rozwiązanie, które pozwala na solidne i skuteczne zabezpieczenie materiału w taki sposób, aby nie doszło do żadnych uszkodzeń. Dzięki niej unikniesz negatywnego działania czynników atmosferycznych i zarysowań, które mogłyby wpłynąć na funkcjonalność oraz estetykę profilu. Ich prosty montaż z pewnością sprosta oczekiwaniom każdego użytkownika — nawet tego najmniej wprawionego, a efektywność odpowie na najbardziej wygórowane wymagania.

Folie do okleinowania profili okiennych — co to?

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz odpowiednio zabezpieczyć profile PCV, folia do okleinowania będzie strzałem w dziesiątkę. To powszechnie stosowane rozwiązanie, które cieszy się sporym uznaniem i zainteresowaniem wśród klientów. Wszystko za sprawą funkcjonalności oraz uniwersalności. Dzięki folii można w wygodny sposób zabezpieczyć profile okienne przed różnymi czynnikami zewnętrznymi — zarówno tymi wynikającymi z warunków atmosferycznych, jak i powstających w trakcie procesu produkcyjnego. Ponadto jest ona bardzo pomocna podczas magazynowania produktów oraz ich przemieszczania. 

Stosując ją, można skutecznie zadbać o to, by profile okienne dotarły do odbiorców w nietkniętym stanie. Dodatkowo to sposób na ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Można ją nie tylko z łatwością zamontować na profilach, ale także usunąć, a co więcej — nie pozostawia ona żadnych śladów na powierzchni tworzyw, dlatego z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wspomnieliśmy o tym, że folie do pakowania profili okiennych są uniwersalne. Wynika to z tego, że można nimi swobodnie oklejać również profile fasadowe, listwy przypodłogowe oraz dekoracyjne, a także parapety.

Folia ochronna do profili okiennych — jak wybrać?

Decydując się na zakup folii, należy kierować się kilkoma głównymi parametrami. Przede wszystkim bardzo ważne są tutaj wymiary wybieranej folii. Powinny one być optymalnie dopasowane do naszych wymagań. Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Zwróć uwagę na szerokość wybieranego profilu, jego długość oraz na kolor. 

Jeśli zależy Ci na tym, aby folia miała także charakter reklamowy, warto upewnić się, czy istnieje możliwość wykonania na niej nadruku. To doskonały sposób, by umieścić logo firmy, a także instrukcji obsługi profili. Z pewnością renomowany producent folii do pakowania Uniplast odpowie na wszystkie Twoje potrzeby, dostarczając Ci rozwiązania najwyższej klasy.

Czym powinna charakteryzować się folia do pakowania?

Zanim wybierzesz folię do pakowania profili okiennych, dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją wybieranego produktu. Ten niepozorny przedmiot skrywa w sobie szerokie zastosowanie i odpowiada za maksymalną ochronę oklejanego profilu. Dlatego nie warto na niej oszczędzać i wybierać przypadkowy model. Najczęściej można się spotkać z foliami o grubościach od 35 μm do 350 μm w różnych konfiguracjach — zarówno rękawów, jak i półrękawków o szerokości wahającej się od 150 mm do 7000 mm. Upewnij się, że wybierany przez Ciebie produkt spełnia te normy. 

Jaka powinna być dobra folia do pakowania profili? Przede wszystkim musi wyróżniać się sporą elastycznością, dzięki czemu będzie mogła być ona swobodnie umieszczona na profilu. Jednocześnie ważna jest jej wytrzymałość oraz odporność na przebicia, przetarcia czy rozerwania. Wyłącznie w taki sposób zapewni ona należytą ochronę. Folie można znaleźć w różnych wersjach — dostępne są te barwione oraz transparentne. Od Ciebie zależy, na jaką się zdecydujesz. Profesjonalne sklepy umożliwiają Ci również zastosowanie dowolnej perforacji i odwodnienia.

Jakie jest zastosowanie folii do okleinowania profili okiennych?

Wysokiej jakości folie ochronne do okleinowania profili pełną funkcję zabezpieczającą. To właśnie dzięki nim można skutecznie ochronić profil tak, aby nie doszło do jego uszkodzenia. Nie da się ukryć, że to dość częste ryzyko — zarówno z uwagi na czynniki atmosferyczne, jak i obecność sprzętów. Profile mogą z łatwością się zarysować, tracąc tym samym na swojej estetyce. Na szczęście z pomocą przychodzą trwałe i proste rozwiązania. Folia na profile jest tak popularnym sposobem na zabezpieczenie go, że dostępne są różne modele, które z łatwością dopasuje się do typu powłoki ochronnej stosowanej na nim. Pamiętaj, że użycie folii ochronnej przedłuża trwałość profilu oraz stanowi gwarancję, że jego parametry produkcyjne będą zachowane na długi czas.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości folie do profili okiennych?

Folie do profili okiennych powinny być wykonane z największą precyzją i dbałością o szczegóły. Dzięki temu uzyskasz zadowalający efekt i pewność, że folia odpowiednio zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi. W tym przypadku nie warto oszczędzać i wybierać pierwszego dostępnego rozwiązania, a zapoznać się z bogatą ofertą różnorodnych producentów. Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w sklepie Uniplast. To szeroki wybór produktów, które dedykowane są wymagającym użytkownikom, dla których najwyższe standardy stanowią priorytet. Znajdziesz tam nie tylko wytrzymałe i solidnie wykonane folie d ochrony profili okiennych, ale także wiele innych produktów, które można zastosować w przemyśle, usługach, rolnictwie czy budownictwie. Zainwestuj w profesjonalizm i wybierz produkty, które są polecane przez użytkowników.

Sprawdź nasze najnowsze wpisy!

Dodaj komentarz