PORADY

By pomóc naszym klientom.

PORADY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 10 30 130

ZTS UNIPLAST

26-420, Nowe Miasto n/Pilicą

Sacin 1 B

Od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8:00 do 16:00

PoradyPakowanie mebli – jaka folia nadaje się do tego najlepiej?

Odpowiednie zapakowanie mebli do transportu ze sklepu lub w trakcie przeprowadzki to niezwykle istotne zadanie do wykonania. Przede wszystkim chodzi o kwestię bezpieczeństwa — niezależnie od tego, czy przewożone są materace, niewielkie dekoracje czy sporych gabarytów segmenty należy zadbać o ich maksymalną ochronę, by nie uległy zniszczeniu. Żeby przesyłka dotarła do odbiorcy w idealnym stanie, należy sięgnąć po wysokiej jakości folię, która zabezpieczy przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Podpowiadamy, jaka folia do mebli będzie idealna.

Stretch — idealna folia do owijania mebli

Folia stretch jest niewątpliwie doceniana przez wiele osób z uwagi na jej skuteczność i właściwości. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że warto po nią sięgać również do pakowania mebli. Pozwala ona na łatwe i skuteczne zabezpieczenie przedmiotów o dowolnym kształcie oraz wielkości, co daje szerokie pole do manewru. Wysokiej jakości folia do mebli nie wymaga korzystania z innych dodatkowych akcesoriów — nie potrzebujesz ani taśmy, ani narzędzi. Dodatkowo stretch jest dostępny w różnych wariantach — zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i kolorów. Warto się na nią zdecydować podczas pakowania mebli i przygotowywania ich do transportu.

Folia do owijania mebli — jaka jest uniwersalna?

Zastanów się, jakie są Twoje potrzeby. Na rynku są dostępne różne rodzaje folii stretch. Warto sięgnąć po te, które oferują renomowane sklepy. Zobacz, co ma do zaproponowania polecany producent folii do pakowania – Uniplast. Z pewnością znajdziesz produkty o różnych parametrach, które będą spełniały różne funkcje. Z uwagi na szeroką paletę barw łatwiej rozpoznasz zapakowane przesyłki, co pozytywnie wpłynie na skuteczność magazynowania oraz transportu. 

Jeśli zależy Ci głównie na zakryciu przewożonych mebli, wtedy postaw na folię w kolorze czarnym. Dokładnie zamaskuje ona zawartość i sprawi, że każda paczka będzie prezentować się estetycznie. W pozostałych przypadkach można zdecydować się na folię przezroczystą bądź kolorową. Warto zwrócić uwagę także na grubość folii do pakowania, po którą się sięga. W zależności od indywidualnych potrzeb można sięgnąć zarówno po tę standardową, jak i wzmocnioną.

Dobrze dobrana folia do owijania mebli

Niezależnie od tego, czy zabierasz się za pakowanie mebli, czy może innych sprzętów domowych, zawsze zwracaj uwagę na ich specyfikę, kształt oraz rozmiar, by zapewnić maksymalną ochronę podczas transportu. Meble, które mają nieco delikatniejszą budowę, potrzebują bardziej starannego zabezpieczenia niż te wykonane z masywnego materiału. Ręczna folia do owijania mebli — ta przezroczysta — zdecydowanie sprawdzi się, jeśli sporadycznie pakujemy standardowe przedmioty. Jeśli jednak musimy zabezpieczyć cenne rzeczy — np. obrazy bądź sprzęt elektroniczny — wtedy dobrze jest zainwestować w wysokiej jakości skuteczną czarną folię stretch. Upewnij się, że materiał jest odpowiednio rozciągliwy — elastyczny i wytrzymały — i zabierz się za dokładne pakowanie.

Jaka folia do mebli odpowiednio je zabezpieczy?

Folia stretch to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Warto podkreślić, że można ją wykorzystać nie tylko w trakcie przeprowadzki czy transportu bądź magazynowania mebli. Jest ona idealna również podczas remontu czy przechowywania przedmiotów w miejscach takich jak altana, garaż bądź strych. Dokładnie zabezpiecza ona każdy artykuł — ten masywny czy delikatny — przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Folia do mebli w formie stretchu ma zdecydowanie szerokie zastosowanie, na co wpływają jej wszechstronne właściwości. Można po nią sięgać, nawet gdy chcemy zabezpieczyć meble w trakcie prac remontowych czy budowlanych. Ochroni przed brudem, zachlapaniami czy zarysowaniami. Do jej użycia potrzeba wyłącznie chwili i żadnego dodatkowego sprzętu. Jest praktyczna i uniwersalna i pozwala zaoszczędzić czas na sprzątaniu oraz zmniejsza ryzyko trwałych zniszczeń sprzętów. Z pewnością zaspokoi oczekiwania wszystkich użytkowników — nawet tych najbardziej wymagających. 

Jaka folia do mebli prócz stretch?

Wiele osób zastanawia się, jak pakuje się materace w folię, ponieważ także i one powinny być odpowiednio zabezpieczone w transporcie i podczas magazynowania. W tym przypadku należy postawić na wysokojakościowy produkt, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Folia do materacy najczęściej jest wykonywana z tworzywa sztucznego w postaci polietylenu. Jest ono elastyczne, a przy tym trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Nie wchłania wody, dzięki czemu każdy produkt będzie w pełni zabezpieczony nawet w najtrudniejszych warunkach. 

Tego rodzaju folia do mebli jest idealnym wyborem — chroni przed otarciami, rozpruciem czy zaplamieniem. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, by zagwarantować klientom najwyższą jakość usług i pewność, że każdy wybierany produkt będzie dostarczony w rzeczywiście idealnym stanie. Jeśli cenisz sobie wszechstronność i proste w obsłudze rozwiązania, folia stretch będzie doskonałą inwestycją.

Sprawdź nasze najnowsze wpisy!

Dodaj komentarz