PORADY

By pomóc naszym klientom.

PORADY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 10 30 130

ZTS UNIPLAST

26-420, Nowe Miasto n/Pilicą

Sacin 1 B

Od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8:00 do 16:00

PoradyJak zrobić tunel foliowy do ogrodu?

Lato sprzyja realizacji inwestycji na działkach i w ogrodach. Jednym z marzeń każdego działkowicza, szczególnie w dobie wysokich cen warzyw i owoców, jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie: jak zrobić tunel foliowy? Postaramy się na nie odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Wybór odpowiedniego miejsca dla tunelu foliowego

Budowa tunelu foliowego powinna zacząć się od wyboru odpowiedniego miejsca. Jakie powinno ono być? Przede wszystkim dobrze nasłonecznione tak, aby zasadzone warzywa i owoce mogły się rozwijać. Dzięki temu rośliny wewnątrz tunelu będą miały zapewnioną odpowiednią ilość światła niezbędnego do wzrostu. Podczas wyboru miejsca na tunel foliowy powinniśmy unikać miejsc zacienionych, na przykład przez sąsiadujące budynki. Taki wybór z automatu będzie ograniczał ilość dostępnego dla roślin światła, co może sprawić, że tunel foliowy duży nie będzie przynosił zakładanych plonów. Ważne jest także, aby miejsce na tunel nie było grząskie ani nierówne, co mogłoby utrudniać prawidłowe zainstalowanie konstrukcji tunelu. Szczególnie chodzi o tunel foliowy z rurek PCV.

Budowa tunelu foliowego. Odpowiednie materiały kluczem do sukcesu

Kiedy już znajdziesz odpowiednie miejsce, przyjdzie czas na zakup materiałów potrzebnych do budowy takiej konstrukcji, jak duży tunel foliowy. W kolejnych etapach będziemy potrzebowali odpowiednich materiałów, takich jak folia na tunel oraz elementy konstrukcyjne, które dostępne są na przykład w internecie.

Wybór folii jest kluczowy dla konstrukcji, niezależnie czy jest to tunel foliowy duży czy jego mniejsza wersja. Folia do tej konstrukcji powinna być wytrzymała i odporna na rozciąganie, promieniowanie UV i inne czynniki zewnętrzne. Jak zrobić tunel foliowy i jaka folia sprawdzi się przy budowie szklarni?

Uniplast – producent folii oferuje różne typy folii, dzięki którym praca będzie łatwa i przyjemna. Folia szklarniowa, dostępna w naszej ofercie jest skonstruowana w taki sposób, aby zapobiegać osadzaniu się pary wodnej na elementach tunelu, co zdecydowanie poprawia przepuszczalność promieni słonecznych.

Podczas budowy takich konstrukcji, jak tunel z rurek PCV warto również zwrócić uwagę na produkt, jakim są folie gruntowo-szklarniowe, które są nieodzownym elementem skutecznej uprawy roślin w tunelach foliowych. Dostosowane są do indywidualnych potrzeb klienta, a dzięki zaawansowanemu konfiguratorowi na stronie Uniplast, możliwe jest dokonanie wyboru na podstawie kilku kluczowych parametrów.

Tunel foliowy z rurek PCV. Szereg korzyści

Tunel foliowy z rurek PCV to szereg korzyści. Materiał ten jest często wykorzystywany w gotowych zestawach do tworzenia tuneli foliowych, więc świetnie sprawdzi się w działalności DIY. Zróżnicowany asortyment rurek umożliwia skonstruowanie tunelu dokładnie dopasowanego do naszych potrzeb. Należy pamiętać, że odpowiednio dobrany stelaż w tunelu foliowym ma znaczny wpływ na wytrzymałość całej konstrukcji i skuteczność jej funkcjonowania. Rurki PCV do samodzielnie wykonanego tunelu to wszechstronne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w małych przydomowych ogródkach, jak i w profesjonalnej uprawie rolnej.

Dodatkowo, dla tych, którzy szukają wytrzymałych rozwiązań, Uniplast oferuje folie rolnicze – w tym szklarniowe zbrojone. Wzmocnione siatką, są one wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że doskonale sprawdzają się na otwartych terenach, gdzie podmuchy wiatru mogą być wyjątkowo silne. Korzystając z oferty Uniplast, każdy ogrodnik, niezależnie od wielkości i rodzaju swojej hodowli, będzie mógł znaleźć produkt idealnie odpowiadający jego potrzebom.

Tunel foliowy duży. Ile może kosztować?

W obecnych czasach, kiedy oszczędzanie jest kluczowe, wielu ludzi zastanawia się, jaki jest koszt folii na tunel. Cena tej folii zależy od kilku aspektów, takich jak typ folii, jej struktura i gramatura. Choć folie na tunele są łatwo dostępne w sklepach z materiałami budowlanymi, zaleca się zakup od zaufanego producenta. W ten sposób nie tylko zapewnisz sobie produkt o wysokiej jakości, ale także możesz liczyć na korzystną cenę.

Stworzenie tunelu foliowego to proces, który wymaga nie tylko planowania, ale również pewnej dozy cierpliwości i staranności. Jednak efekty, które przynosi w postaci zdrowych, dobrze rosnących warzyw i owoców, są warte każdego wysiłku.

Dodaj komentarz