PORADY

By pomóc naszym klientom.

PORADY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 10 30 130

ZTS UNIPLAST

26-420, Nowe Miasto n/Pilicą

Sacin 1 B

Od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8:00 do 16:00

PoradyJakie worki sprawdzą się do pakowania nawozów?

Nawozy pozwalają na zwiększenie efektywności upraw i uzyskanie wyższej jakości plonów. Jednak zarówno osoby korzystające z nich, jak i ich producenci powinni zadbać o praktyczne i solidne opakowania do nich. Dzięki temu pakowanie, transportowanie i użytkowanie ich będzie bezpieczne i wygodne. Dowiedz się, jakie worki najlepiej się sprawdzą do pakowania nawozów.

Worki foliowe na nawozy – jakie najlepiej wybrać?

Odpowiednie przechowywanie nawozów wpływa na to, jak długo zachowują swoje właściwości. Najlepiej, aby zapewnić im ciemne, przewiewne i przede wszystkim suche miejsce. To niezwykle istotny, aby do nawozów nie dostała się wilgoć – gdyż wpłynie ona negatywnie na jakość produktu i praktyczne zastosowanie. Znaczenie ma także opakowanie nawozu, które zabezpiecza ten element przed wykorzystaniem u klienta. Oto kilka elementów, którymi powinny się charakteryzować worki foliowe na nawozy.

  • Odpowiednia konstrukcja

Warto wiedzieć, że to z ilu warstwa składają się folia do pakowania nawozów ma istotny wpływ na trwałość opakowania. Z reguły największą popularnością cieszą się worki składające się z 3 lub 5 warstw. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest obniżenie ryzyka rozdarcia się i w konsekwencji wysypania się produktu.

  • Elastyczność

Elastyczne worki foliowe na nawozy są mniej podatne na powstawanie uszkodzeń mechanicznych zarówno podczas procesu pakowania, jak i w trakcie transportu. Warto mieć na uwadze, że folia pod ciężarem produktu lub podczas chwytania opakowania powinna pracować. Dzięki temu będzie mniej narażona na pękanie.

  • Wytrzymałość

Najlepsze worki foliowe na nawozy, to te, które bez szkody wytrzymają proces pakowania, transport, ekspozycji i zostaną dostarczone do końcowego klienta w całości. Dlatego należy wybrać taki produkt, który nie jest podatny na przedarcia, pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że nawóz się rozsypie w trakcie transportu, a i sam klient doceni solidne opakowanie.

  • Dopasowana grubość

W kwestii wyboru worków foliowych na nawozy znaczenie ma także grubość. W zależności od preferencji można zdecydować się na folie od 18 μm do 350 μm. Warto dostosować grubość worków do ciężaru, jaki powinny wytrzymać.

  • Wodoszczelnością

Nawóz nie powinien mieć w żadnym wypadku styczności z wodą. Dlatego należy zadbać, aby wykorzystana folia nie przepuszczała wilgoci. Dzięki temu nawóz zachowana swoje właściwości aż do otwarcia opakowania.

  • Możliwość dostosowania rodzaju folii i jej długości

W zależności od skali produkcji, należy zadbać o zamówienie worków w odpowiedniej ilości i wymiarach. Producent folii Uniplast umożliwia skonfigurowanie wszelkich parametrów opakowania i sprzedaje je na wymiar. Dzięki temu zadbasz o to, aby mieć wystarczającą długość materiału do swoich potrzeb.

  • Dopasowanie do technologii pakowania

Osoby, które prowadzą przedsiębiorstwo produkujące nawóz powinny zwrócić szczególną uwagę na to, czy worki foliowe są dostosowane do punktu tarcia maszyny pakującej. Dzięki temu podczas tego procesu nie dojdzie do przypadkowego przerwania się opakowania, a sama czynność przebiegnie znacznie sprawniej.

  • Możliwość wyboru koloru i nadrukowania logo

Identyfikacja wizualna jest niezwykle istotna dla każdego przedsiębiorstwa. Dlatego producenci nawozu powinny zadbać o to, aby opakowanie zwracało uwagę klienta i było przy tym zgodne z estetyką firmy. Najlepiej zatem zamówić worki foliowe na nawóz u sprawdzonego producenta, który umożliwia nie tylko dostosowanie grubości czy rozmiaru, ale także pozwala na wybór koloru opakowania i nadrukowania grafiki. Dzięki temu zadbasz o to, aby przedmiot także spełniał funkcję marketingową, a Twoi klienci z łatwością rozpoznają wyrób ulubionej marki.

Zwracając uwagę na tych kilka elementów znacznie łatwiej wybierzesz idealną folię do swoich potrzeb.

Czym zabezpieczyć otwarty worek z nawozem po otwarciu?

Warto również zastanowić się, w jaki sposób po zakończonym sezonie ogrodniczym zabezpieczyć nawóz, tak aby nadal zachował swoje właściwości. Przede wszystkim sprawdź termin ważności. Wykorzystywanie przeterminowanych nawozów mija się z celem i nie przyniesie korzyści dla ogrodnika czy rolnika. Następnie upewnij się, że panują odpowiednie warunki w pomieszczeniu, gdzie planujesz przechowywać produkt. Powinno być ciemne, suche i mieć odpowiednią wentylację.

Folie rolnicze zacieniające pozwolą zabezpieczyć produkt przed promieniami UV, a przy tym nie zaburza wentylacji. Ponadto wykorzystać je nie tylko przy przechowywaniu otwartego nawozu, ale też podczas upraw. Istnieje wiele rodzajów folii rolniczych, które pozwalają na zwiększenie efektywności hodowli i uzyskanie lepszych plonów. W połączeniu z wysokiej jakości nawozami, zadbasz aby Twój ogród lub gospodarstwo rolne były wyjątkowo płodne. Co więcej – folie rolnicze dostosujesz do swoich potrzeb. W Uniplast zamówisz zarówno produkty zaciemniające, jak i o doskonałej przepuszczalności promieni słonecznych. W efekcie dostosujesz je do swoich potrzeb – bez względu na to, czy potrzebne jest zabezpieczenie nawozu, czy ochrona roślin.

Dodaj komentarz