PORADY

By pomóc naszym klientom.

PORADY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 10 30 130

ZTS UNIPLAST

26-420, Nowe Miasto n/Pilicą

Sacin 1 B

Od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8:00 do 16:00

PoradyFolia do kory. Na co się zdecydować podczas prac ogrodniczych?

Ściółka stworzona z kory prezentuje się atrakcyjnie, a do tego jest niezwykle praktyczna. Pozwala na ograniczenie rozwoju chwastów, a przy tym utrzymuje w ziemi odpowiedni stopień wilgoci, co pozytywnie wpływ na hodowane rośliny. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób przechowywać korę. Dowiedz się, na jaką folię zdecydować się podczas prac ogrodniczych.

Folia do kory – dla kogo?

Produkty do pakowania kory znajdą zastosowanie u wielu osób. Z pewnością znajdą swoje zastosowanie u zaawansowanych technologicznie producentów, gdyż umożliwiają przechowywanie sypkich materiałów. Dzięki temu można łatwo zabezpieczyć korę i zadbać o to, aby zachowała swoje właściwości. Worki na korę znajdą także zastosowanie w dużych gospodarstwach ogrodniczych i rolniczych. To również niezbędny produkt u producentów tej ściółki. Dzięki wysokiej jakości folii na korę zadbasz nie tylko o przechowywanie tego ściółki, ale także o sprawniejszy przebieg procesu pakowania.

Folia do kory – jaka powinna być?Zasta

nawiasz się, jaka folia do kory będzie najlepsza? Taki materiał powinien charakteryzować się kilkoma elementami.

  • Wysoka elastyczność

Najlepiej wybrać takie worki na korę, które będą elastyczne. Dzięki temu folia podczas procesu pakowania, przenoszenie i przechowywania nie przerwie się i będzie trwalej zabezpieczać produkt sypki.

  • Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

Wysokiej jakości folia na korę będzie mniej podatna na powstawanie zadziorów, rozerwania, przebicia i uszkodzenia mechaniczne. W efekcie można ograniczyć prawdopodobieństwo, że ściółka się rozsypie podczas transportu i przechowywania. To również wpływa na wygodę użytkowania.

  • Estetyka

Atrakcyjność folii do kory jest szczególnie istotna dla wytwórców tej ściółki i firm ogrodniczych sprzedających ją. Dlatego warto zadbać, aby worki prezentowały się estetycznie i przykuwały uwagę klienta. Dobry producent folii opakowaniowej, taki jak Uniplast, oferuje szeroki wybór kolorów materiału do wyboru. Dzięki temu możesz dostosować wygląd worka do szaty graficznej innych produktów od danej firmy. Ponadto warto także zadbać o identyfikację wizualną przedsiębiorstwa. Zatem najlepiej wybrać takie worki na korę, na których można nadrukować logo firmy. W efekcie obecni klienci łatwiej rozpoznają markę i wzrośnie świadomość o niej u nowych odbiorców. Dzięki temu opakowanie produktu spełni nie tylko funkcje zabezpieczającą, ale także reklamową.

  • Kompatybilność z procesem pakowania

W kwestii tego, jak pakować korę można wyróżnić dwa podejścia. Klasyczne – kiedy napełnianie opakowań było ręczne i wymagało zaangażowania pracowników. Jednak obecnie znacznie popularniejszym rozwiązaniem dla tego procesu jest automatyzacja. Maszyny pozwalają na przyśpieszenie i ustandaryzowanie pakowania worków na korę. Ponadto sam proces wymaga znacznie mniej zaangażowania i jest tańszy. Jednak należy pamiętać, aby kupić folię na korę dostosowana z punktem tarcia w maszynach wykorzystywanych do pakowania. Dzięki temu podczas tego procesu nie dojdzie do przypadkowego uszkodzenia worków.

  • Odpowiednia grubość

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przed zamówieniem foli na korę, jest grubość.

Jakie folie przydadzą się podczas prac ogrodniczych?

Przy pracach ogrodniczych warto zadbać nie tylko o worki na korę. Przydadzą się również następujące produkty:

  • Folie szklarniowe i tunelowe

Zapewnienie odpowiednich warunków wzrostu dla roślin jest kluczowe dla plonów. Dlatego wiele osób, zarówno hobbystów, jak i tych prowadzących gospodarstwa rolnicze decyduje się na budowę szklarni i tunelów. Choć niegdyś do takich konstrukcji wykorzystywano szkło, to obecnie lepszym rozwiązaniem jest wysokiej jakości folia. Charakteryzuje się łatwością montażu, wytrzymałością, wysoką przepuszczalnością promieni świetlnych i pomaga zabezpieczyć rośliny przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi. Do tego stworzenie szklarni lub tunelu z folii jest znacznie tańsze, niż wykorzystanie innych materiałów do tego.

  • Folie ogrodnicze

Folie ogrodnicze doskonale sprawdzą się przy hodowli roślin. Pozwalają na zabezpieczenie upraw przed czynnikami zewnętrznymi i warunkami atmosferycznymi. W zależności o preferencji możesz zdecydować się na folie zaciemniające lub o wysokiej przepuszczalności promieni słonecznej. Dzięki temu można uzyskać większą efektywność z upraw i lepsze plony.

  • Worki foliowe na nawozy

Odpowiednie przechowywanie nawozów jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa i zachowanie właściwości tych produktów. Dlatego warto zadbać o wysokiej jakości worki foliowe przeznaczone do takich produktów.

To tylko przykład kilku wyrobów foliowych, które przydadzą się przy pracach ogrodniczych?

Worki na korę i folie do pakowania – gdzie zamówić?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić folie do pakowania kory i te przydatne w ogrodnictwie? Choć te produkty są dostępne w marketach budowlanych, znacznie lepiej zamówić je bezpośrednio od producenta. Dzięki temu zyskasz wysokiej jakości folie do kory w atrakcyjnej cenie. Ponadto możesz dopasować parametry worków do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz