PORADY

By pomóc naszym klientom.

PORADY

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+48 22 10 30 130

ZTS UNIPLAST

26-420, Nowe Miasto n/Pilicą

Sacin 1 B

Od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8:00 do 16:00

PoradyJak pakować opał w folię? Jak spakować ekogroszek, a jak pakować pellet?

Odpowiednie zapakowanie opału może być dość skomplikowanym zadaniem. Wymaga to skorzystania z solidnej folii, która będzie nie tylko pojemna, ale przede wszystkim wytrzymała. Warto wiedzieć, jak pakować pellet i ekogroszek, by zapewnić klientowi najwyższą jakość usług i mieć gwarancję, że opał będzie bezpieczny zarówno podczas magazynowania, jak i transportu. Podpowiadamy skuteczne rozwiązania, w które warto zainwestować.

Czym jest pellet? Dlaczego tak ważne jest jego poprawne pakowanie?

Pellet stanowi jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań, jeśli chodzi o opał. Zdecydowanie cieszy się uznaniem wśród użytkowników, co widać choćby w utrzymującym się, wysokim poziomem sprzedaży. To produkt cechujący się dużą uniwersalnością i atrakcyjną ceną. Jednak niestety jest on także dość mocno podatny na działanie wilgoci, co stanowi jego wadę. Tego rodzaju biopaliwo jest najczęściej wykonywane z drewna i w wyniku obróbki przyjmuje ono kształt granulek. W takiej właśnie formie trafia do klientów, którzy wykorzystując pellet do palenia i wydajnego ogrzewania budynku mieszkalnego. Dlatego, aby w pełni skorzystać z właściwości, jakie ma ten rodzaj opału, ważne jest, by odpowiednio go przechowywać oraz transportować. Przeciwdziałając zamoknięciu pelletu, zyskujemy gwarancję jego skuteczności. 

Jaka folia do pelletu będzie idealna?

Zastanawiasz się, jak pakować pellet, by był on dokładnie zabezpieczony? Można to zrobić na różne sposoby w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Przede wszystkim warto sięgnąć po wysokiej jakości worki foliowe na pellet, które sprawdzą się w najtrudniejszych sytuacjach i zagwarantują maksymalną wytrzymałość. Znajdziesz je w różnorodnych wariantach — swobodnie dobierzesz ich pojemność od tej niewielkiej jak np. 15 kg, aż do 1 t. 

Specjalne folie są igłowane, co ma bardzo duży wpływ na jakość opału. Dzięki takiemu zabiegowi zawartość będzie miała stały dostęp do powietrza, a jednocześnie nie będzie narażona na wilgoć. Worki foliowe dedykowane do pelletu są doskonałym wyborem, nawet jeśli opał będzie przechowywany w miejscu, które jest wystawione na kontakt z wodą gruntowną czy opadową. By pellet był rzeczywiście solidnie zabezpieczony, należy skorzystać ze specjalnej zgrzewarki do worków. Dzięki niej opakowanie będzie szczelnie zamknięte.

Odpowiednie przechowywanie pelletu

Jeśli zastawiasz się, jaka folia do pelletu zapewni mu odpowiednią ochronę i suchość, pamiętaj, że kwestia opakowania jest niezwykle ważna, jednak stanowi dopiero połowę sukcesu. Równie istotne jest także jego prawidłowe składowanie, co ma związek z właściwościami higroskopijnymi pelletu. 

Unikaj zatem bezpośredniego kontaktu z warunkami atmosferycznymi, które mogłyby osłabić jego skuteczność. Najlepiej, jeśli pellet będzie składowany w magazynie czy kotłowni — w miejscu spełniającym warunki ochrony przeciwpożarowej. Dotyczy to każdego rodzaju opału — również ekogroszku czy węgla. W każdym z tych przypadków liczy się zarówno ich opakowanie, jak i magazynowanie. Zastanawiasz się także, jakie woki foliowe na węgiel będą najlepsze? Skorzystaj z rozwiązań oferowanych przez profesjonalnego producenta — markę Uniplast.

Jakie worki na ekogroszek wybrać?

Podobnie dzieje się w kwestii tego, jak pakować ekogroszek. To jedno z najczęściej i najchętniej wybieranych paliw grzewczych. Dlatego, żeby zapewnić klientom najwyższą jakość usług i zagwarantować doskonałą wydajność, trzeba zainwestować w odpowiednie worki foliowe na ekogroszek. Opakowanie to powinno być odporne na działanie czynników zewnętrznych — zarówno na promienie UV, jak i opady deszczu. Przy tym musi ono wykazywać właściwości mikrowentylacyjne. Zastosowana perforacja uchroni ekogroszek przed wilgocią, zapewni suchość i idealną jakość spalania. Szczelne worki do jego pakowania muszą być wytrzymałe z uwagi na wagę tego produktu sypkiego oraz nieregularny kształt, a przy tym nie mogą się rozerwać. Wszystko z uwagi na komfort podczas transportu oraz składowania. Warto postawić na worki foliowe oferowane przez renomowanych producentów na rynku.

Gdzie wykorzystywane są worki na ekogroszek i ile kosztują?

Worki na ekogroszek to popularne rozwiązanie, które ma zastosowanie w wielu miejscach. Przede wszystkim na ich zakup decydują się osoby, które prowadzą składy opałowe. Ponadto kupują się centra dystrybucyjne, gdzie prowadzi się sprzedaż opału właśnie w workach. Ich popularność rośnie każdego roku, dlatego firmy prześcigają się w dostarczaniu coraz to lepszych modeli, które będą wytrzymałe, solidne i jednocześnie wygodne w użyciu. Warto zdecydować się na ofertę renomowanych producentów, by mieć pewność, że inwestujemy w najwyższą jakość i zadowolenie.

Cena worków foliowych na ekogroszek może się od siebie różnych i wynika z kilku czynników. Przede wszystkim koszt poniesiony za taki zakup jest zależny od wielkości wybieranych folii. Najczęściej im większy rozmiar, tym droższy będzie produkt. Ponadto liczba zamawianych sztuk folii także może warunkować ostateczną cenę. Większe zamówienia są korzystniejsze, dlatego warto przemyśleć, czy w naszym przypadku nie będzie opłacalne zainwestowanie w większą liczbę worków.

Sprawdź nasze najnowsze wpisy!

Dodaj komentarz