PORADY
By pomóc naszym klientom.
Jaka folia sprawdzi się przy budowie szklarni?
- 5 stycznia 2023
- Posted by: Grzegorz Jadczak
- Category: Pakowanie

Planujesz budowę szklarni z folii i zastanawiasz się, jakie tworzywo najlepiej się sprawdzi do tego celu? Warto odpowiednio dobrać materiał, gdyż wpłynie to na trwałość i efektywność konstrukcji. Dowiedz się, jaka folia najlepiej sprawdzi się przy budowie szklarni.
Jakie są zalety szklarni foliowej?
Najczęściej do budowy szklarni wybiera się szkło, panele PCV lub folię. Warto zatem zastanowić się, dlaczego najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na ten ostatni rodzaj.
- Wygoda montażu
Folia na szklarnie jest niezwykle łatwa do założenia. Co więcej – doskonale sprawdzi się także przy montażu. Jest lekka i wygodnie ją zdejmiesz, jeśli konstrukcja ma użytek jedynie sezonowy.
- Trwałość
Niektórzy obawiają się, czy szklarnia foliowa przetrwa na zewnątrz – zwłaszcza w przypadku niepogody. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na wysokiej jakości produkt, zbudujesz wytrzymałą konstrukcję.
- Optymalne warunki do wzrostu roślin
Główną funkcją szklarni jest ochrona roślin i zapewnienie im najlepszych warunków do wzrostu. Konstrukcja foliowa zabezpiecza uprawę przed wiatrem, nadmierną wilgocią i zwierzętami. Ponadto wybór takiego materiału zapewnia wysoką przepuszczalność promieni słonecznych, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Konstrukcje foliowe pozwalają także na zachowanie odpowiedniej wilgotności, sprzyjającej rozwojowi upraw.
- Atrakcyjna cena
Kolejnym plusem, który wyróżnia wykorzystanie folii szklarniowej zamiast innych materiałów, to cena. Taki produkt jest znacznie tańsze niż np. szkło czy ekrany PCV. Dzięki czemu budowa szklarni foliowej będzie kosztować mniej, co jest szczególnie istotne dla oszczędnych.
Wybór folii do budowy szklarni wiąże się z wieloma zaletami. To praktyczny i trwały materiał, który pozwala na zachowanie optymalnych warunków do rozwoju roślin. Dzięki takim atutom, coraz więcej osób decyduje się na zakup folii na szklarnie zamiast alternatywnych materiałów.
Jaka folia na szklarnie?
Zastanawiasz się, jaka folia na szklarnie będzie najlepsza? Zanim zdecydujesz się na zakup materiału, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.
Konstrukcja
Na rynku można znaleźć wiele rodzajów folii, dlatego wybór odpowiedniej na budowę szklarni bywa czasem wyzwaniem. Dlatego zwróć uwagę na konstrukcję materiału. Folia do materiałów sypkich ma zwykle 3 lub 5 warstw. Warto celować w produkty o takiej budowie, gdyż zapewniają one większą trwałość. Optymalna ilość warstw na folię szklarniową to zwykle 3.
Przepuszczalność światła
Wybór materiału o kiepskim wskaźniku przepuszczalności światła przełoży się na gorszą efektywność szklarni i w efekcie kiepskie plony. Warto jednak wiedzieć, że ten aspekt jest zależny od kilku elementów. Najlepiej wybieraj produkty o wysokiej przepuszczalności światła. Jednak to nie wszystko. Zwróć uwagę także, czy producent zapewnia wykorzystanie technologii do produkcji materiału, które zapobiegają osiadaniu wilgoci na konstrukcji. W innym wypadku para wodna tworzy barierę w postaci mgły, a światło nie będzie dochodzić w takim stopniu do roślin, jak powinno. Producent folii do pakowania Uniplast oferuje produkty z wykorzystaniem technologii anti-fog. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że na materiale pojawi się warstwa osiadającej pary wodnej, która jest barierą dla promieni świetlnych.
Gramatura
Kolejny aspekt, który ma znaczenie przy decyzji jaka folia na szklarnie będzie najlepsza, to gramatura produktu. Warto wiedzieć, że ten czynnik ma bezpośredni wpływ na to, czy konstrukcja będzie solidna i wytrzymała.
Trwałość
Decydując się na zakup folii na szklarnie, warto zastanowić się, który produkt przetrwa na zewnątrz i skutecznie ochroni rośliny przed niesprzyjającymi czynnikami. Materiał powinien być odporny zarówno na działanie wilgoci i mrozu, jak i na promienie UV. Dzięki temu szklarnia przetrwa na dłużej w dobrym stanie.
To czynniki, które warto mieć na uwadze przy wyborze materiału do budowy szklarni czy tunelu ogrodowego. Dzięki temu produkt, który zamówisz, lepiej zabezpieczy rośliny i posłuży długo. W kwestii tematu, jaka folia na szklarnie będzie najlepsza, należy pamiętać o zakupie dwóch typów tego materiału:
- folia sufitowa – podwieszana
To z niej wykonasz wierzchnią konstrukcję szklarni. Warto zadbać, aby materiał miał wysoką przepuszczalność światła, a przy tym była odporna na zamglenie i osadzanie się pary wodnej.
- folia gruntowo-szklarniowa
W Uniplast możesz skonfigurować folię gruntowo-szklarniową samodzielnie, tak aby jak najlepiej spełniała Twoje oczekiwania.
Wybór odpowiedniego materiału przełoży się na to, jak dobrze szklarnia będzie spełniać swoją funkcję i czy będzie trwała
Ile kosztuje folia na szklarnie?
Obecnie coraz więcej osób szuka sprytnych sposobów na to, aby oszczędzić. Stąd pojawia się pytanie: ile kosztuje folia na szklarnie. Zależy to od kilku czynników, m.in. rodzaju produktu, jego konstrukcji i gramatury. Choć folie na szklarnie są dostępne w marketach budowlanych, warto zdecydować się na zakup u sprawdzonego producenta. Dzięki temu nie tylko zyskasz produkt wysokiej jakości, ale możesz liczyć także na atrakcyjną cenę.
Sprawdź nasze najnowsze wpisy!
- Jak prawidłowo zapakować paczkę i zapewnić jej bezpieczeństwo w transporcie?
- Co to jest stretch, czym jest słynna „folia strecz”?
- Poznaj rodzaje folii stretch!
- Jak zrobić tunel foliowy do ogrodu?
- Jakie worki sprawdzą się do pakowania nawozów?
- Folia do kory. Na co się zdecydować podczas prac ogrodniczych?
- Jak skutecznie pakować torf?
- Jaka folia sprawdzi się przy budowie szklarni?
- Co jest najwygodniejsze w do pakowania pelletu i węgla?
- Jakiej folii używa się do pakowania profili okiennych i kiedy się je wykorzystuje?
- Jak pakować opał w folię? Jak spakować ekogroszek, a jak pakować pellet?
- Pakowanie mebli – jaka folia nadaje się do tego najlepiej?